همیشه اولین قدم شروع یک مجموعه باکیفیت خرید دستگاه های مناسب آن مجموعه است. برای خرید لوازم کافی شاپ نیز اولین نکته، نگاه به خدمات مجموعه است. آن چیزی که مشخص میکند که واقعا چه لوازم کافه و اسپرسوساز صنعتی ای مورد نیاز شما هست همین بررسی اولیه است. 
Image

برای این بررسی چندین فاکتور وجود دارد که به تصمیم شما بیشترین کمک را میکند. اول، شما باید چک کنید که چه نوع مجموعه ای در پلن بیزینس شما نهفته است.

کافی شاپ:

وقتی که شما اسپرسوساز صنعتی میخرید، واضح هست که هدف شما بازکردن یک کافی شاپ است. اگر کل خدمات مجموعه شما ارائه قهوه ی باکیفیت هست و نهایتا در کنار آن نهایت چند پیستری و بیکری ارائه میدهید، در این شرایط قهوه کالای اصلی شماست و باید در بالاترین کیفیت ممکن باشد. هنگام تهیه لوازم کافی شاپ علاوه بر کیفیت بالا همچنین شما باید مطمئن باشی اسپرسوساز صنعتی تهیه شده بتواند تهیه و درست کردن قهوه در مقدار بالا را پشتیبانی کند. فاکتور های دیگه ای که باید به آن اشاره کرد راحتی آن برای کار کردن است که بتواند انعطاف خوبی داشته باشد و قهوه های اسپرسو ای متفاوت و کاستومایز شده را با آن تهیه کرد. برای این مقصود میتوان هم از دستگاه نیمه اتوماتیک و دستگاه دستی و منوال استفاده کرد که بستگی به انتخاب شما، نحوه ی گرداندن مجموعه و مهارت و تجربه کارکنان مجموعه دارد.

کافه:

همانند کافی شاپ در کافه نیز قهوه به عنوان کالای اصلی شناخته میشود اما در کافه غذاهای بیشتری سرو میشود. بیشتر موقع ها وعده های غذایی کامل، بر خلاف تنها پیستری و ساندویچ یا پیش غذاهای کمی که در کافی شاپ سرو میشود. البته همچنان کیفیت قهوه در بالاترین اهمیت قرار دارد اما به همین منظور و دلایل توضیح داده شده هنگام انتخاب اسپرسوساز صنعتی مورد استفاده میتوان از سختگیری کمتری استفاده کرد و به سمت دستگاه راحت تری رفت.

رستوران:

قطعا خیلی از کسانی که این متن را میخوانند و در این سایت هستند رستوران باز نمیکنند ولی اشاره ای خلاصه به آن ارزشش راه خواهد داشت. اگر قهوه ای در رستوران سفارش داده شود احتمالا بعد غذا خواهد بود و به همراه دسر. به همین دلیل دستگاه انتخاب شده میتواند اتوماتیک باشد و استفاده از آن نیاز کمتری به مهارت داشته باشد. دستگاهی که تنها برای برطرف کردن نیاز آن مجموعه باشد.