کمک ابزار دم‌آوری قهوه Melodrip

ابزار جانبی Melodrip مدل Pour Over Coffee Tool

چگونگی، شدت و الگوی ریختن آب روی سابه‌ی قهوه و نحوه‌ی ترکیب شدن مخلوط آب و قهوه و هم خوردن آن در حین عصاره‌گیری، به‌ عنوان فاز «تلاطم» شناخته می‌شود. در دم‌آوری قهوه، علاوه بر دما و زمان، تلاطم (Turbulence) نیز در کیفیت و مقدار عصاره‌گیری از قهوه نقش بسزایی دارد. طبیعتا هرچه تلاطم ایجادشده یک‌دست‌تر باشد، عصاره‌گیری مطلوب‌تری خواهیم داشت. به عبارت ساده‌تر، در ترکیب آب و قهوه تلاطم ایجاد می‌کنیم تا همه‌ی ذرات سابه‌ی قهوه به‌طور یکنواخت در تماس با آب قرار بگیرند. این‌ که با چه الگو و شدتی آب روی قهوه بگیریم، بر کیفیت تلاطم تاثیرگذار است. ایجاد تلاطم علاوه بر کمک به جدا شدن مواد محلول مطلوب از ذرات سابه‌ی قهوه، ذرات بسیار ریزآسیاب شده قهوه را نیز به تلاطم در می‌آورد و باعث مسدود شدن منافذ فیلترهای کاغذی می‌شود. این ذرات بسیار ریز، گاهی از فیلتر عبور کرده، وارد نوشیدنی می شوند و می‌توانند باعث ایجاد طعم‌های نامطلوب در فنجان شوند.
زمانی ‌که آب به کمک ملودریپ روی سابه‌ی قهوه گرفته می‌شود، به قطرات یک‌دست آب تبدیل می‌شود. این شیوه‌ی ایجاد تلاطم، ذرات نامحلولی را که از نظر طعمی نامطلوب هستند به فنجان راه نمی‌دهد. ملودریپ با فاصله‌ی کمی از سابه‌ی قهوه روی آن گرفته می‌شود؛ این باعث می‌شود که قطرات آب به آرامی روی قهوه ریخته شود و تلاطمی تحت‌کنترل به وجود آید. با ابزار ملودریپ، باریستا می‌تواند تعداد دفعات ریختن آب را به آرامی زیاد کند به طوری که سطح آب نیز حفظ شود و کنترل بالاو اشباع کامل را در روش‌های دم‌‌آوری قهوه پور اور (چکه‌ای) داشته باشد. استفاده از ملودریپ همچنین از تاثیرات غیرقابل‌پیش‌بینی تلاطم ناشی از ریختن آب با کتری نیز جلوگیری خواهد کرد. به همین دلیل، جریان آب در فیلتر قهوه‌ی شما بدون اینکه در نوشیدنی شما آشفتگی‌ اضافه‌ای به‌ وجود بیاورد ثابت خواهد ماند که برای عصاره‌ گیری، مطلوب است.
دسته‌ ملودریپ از جنس فولاد ضد زنگ تراش‌خورده است و به واسطه خمیدگی خاص آن می‌توان ملودریپ را به آسانی کنترل کرد. ظرف ملودریپ از جنس کوپلی استر با استاندارد تجهیزات غذایی و میله‌ی همزن آن، از جنس شیشه‌‌ی بوروسیلیکات مقاوم در برابر حرارت ساخته شده و برای از بین بردن گرفتگی‌ها و داشتن یکنواختی بدون ایجاد آشفتگی در قهوه ی درحال عصاره گیری مناسب است.
خواه یک باریستای حرفه‌ ای باشید یا فقط عاشق قهوه، با خرید ابزار دم‌آوری قهوه ملودریپ (Melodrip) و استفاده از آن در روش‌های دم‌آوری چکه‌ای (Pour Over Coffee)، قادر خواهید بود تلاطمی منظم و یک‌دست ایجاد کنید و با بالا بردن بهره‌ وری فرآیند دم‌آوری قهوه، کنترلی بی نظیر را در دم‌آوری قهوه تجربه کنید و بهترین عملکرد خود را ارائه دهید. علاوه بر این با خرید ملودریپ، دیگر نیازی به کتری مخصوص دم‌آوری قهوه ندارید، و می‌توانید با استفاده از هر وسیله‌ای حتی یک لیوان آب داغ به جای کتری، به آسانی قهوه دم کنید و از نوشیدنی خود لذت ببرید.

استعلام قیمت

کاتالوگ دستگاه

مشاوره تخصصی

ضمانت اصالت و کیفیت کالا

ارسال سریع

درباره ملودریپ