کرایس کاپ، فنجان‌های تجزیه‌پذیز

فنجان‌هایی که در تصویر می‌بینید محصول نهایی پروژه‌ای هستند به نام کرایس کاپ (The Kreis Cup).

ایده‌ای نو و خلاقانه برای تولید فنجان قهوه از تفاله قهوه و مواد با پایه گیاهی که  توسط زوج کلومبیایی ریکاردو و دنیلا در کیک‌استارتر و ایندی‌گوگو (بسترهای سرمایه‌گذاری جمعی) معرفی شده و تا به حال بیش از صد و پنجاه درصد سرمایه هدف رو با بیش از سیصد سرمایه‌گذار به دست آورده.
Image
Image
با تهیه هر فنجان قهوه در هر گوشه‌ای از دنیا، حجم زیادی از تفاله قهوه به جا خواهد ماند که معمولا به سطل زباله هدایت شده و در نهایت از مراکز تجمیع زباله سر در میاورند. تجزیه این تفاله‌ها در مراکز تجمیع زباله به علت مخلوط شدن زباله‌ها، ماه‌ها و شاید سال‌ها طول خواهد کشید.
سالانه بیش از شش میلیون تن تفاله قهوه در دنیا تولید می‌شود و بیش از هفتاد و پنج درصد از این حجم تفاله قهوه از مراکز تجمیع زباله سر در میاورد.
این حجم از زباله به دلیل تولید گازهای گل خانه‌ای مانند متان و همینطور شیرابه زباله اسیدی تاثیرات مخربی روی محیط زیست و باروری خاک خواهد داشت.
فنجان‌های ابداعی پروژه کرایس کاپ چندبار مصرف و زیست تجزیه پذیر هستند.
در ساخت فنجان‌های کرایس از هیچ نوع رزین یا مواد پلاستیکی با پایه نفت و مواد مخرب برای محیط زیست استفاده نشده و این محصول صد درصد گیاهی، پایدار، تجزیه پذیر و چندبار مصرف هست.
پروژه کرایس در حال طراحی سازوکاریست تا این فنجان‌ها در پایان عمرشان مجددا جمع آوری و بازیافت شوند تا بتوان مجددا از آن‌ها فنجان‌های جدید درست کرد.
به این ترتیب می‌توان تا حدود زیادی مطمئن شد این فنجان‌ها از زباله دانی‌ها سر در نخواهند آورد. 
این فنجان‌ها دولایه و در برابر حرارت مقاوم هستند، می توانند دمای نوشیدنی شما رو حفظ کنند، وزن اون‌ها کمتر از فنجان‌های معمولی هست و در حال حاضر در دو مدل کاپ مسافرتی (بیرون بر) و کاپ لاته طراحی شدن.
فنجان‌های کرایس نشکن و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستن و همه این ویژگی‌ها باعث شده این فنجان‌ها برای استفاده در کافه یا خانه گزینه مناسبی باشن و چندین سال دوام بیارن.

واژه کرایس در زبان آلمانی به معنی دایره هست که نشون دهنده مدل چرخه اقتصادی زندگی قهوه در این فنجون هاست. کرایس به عنوان جایگزینی پایدار (Sustainable) برای فنجون‌ها و لیوان‌های کاغذی بیرون بر طراحی شده که برای ساخت اون‌ها سالانه مقدار قابل توجهی کاغذ مصرف می‌شود. پر واضح است که برای تولید این حجم کاغذ سالانه تعداد زیادی درخت‌ قطع شده و همچنین پسماند‌های پروسه تولید کاغذ تاثیرات مخربی بر روی محیط زیست خواهند داشت.
کم کردن از حجم زباله رها شده در محیط زیست با افزایش چرخه عمر قهوه از اهداف پروژه کرایس عنوان شده.
تولید کننده کرایس کاپ مدعیه که این فنجون ها حتی بوی قهوه میدن و می تونن تجربه قهوه‌نوشی رو دلپذیرتر از قبل کنن.
Image