معرفی اسپرسوساز دوال بویلر کنتی Ace

شرکت پرآوازه‎‌ی Conti، تولیدکننده دستگاه‌های اسپرسوساز حرفه‌ای، مستقر در موناکو، به تازگی با معرفی دستگاه اسپرسوساز Ace، تاج فناوری‌های خود را به بازار اسپرسوسازهای مولتی بویلر حرفه‌ای تک گروپ آورده است.
کنتی همزمان با تجدید برند در سال ۲۰۲۲ با تاکید بر لوگوی تاج پنج نقطه‌ای معروفش، Ace را به بازار عرضه کرد.

ساختار و مجموعه ویژگی های زیبایی شناختی اسپرسوساز کنتی ACE شبیه اسپرسوساز مولتی بویلر حرفه‌ای جدید این شرکت، مونته کارلو MC Ultima است.
اسپرسوساز حرفه‌ای Ace دارای دو عدد بویلر مسی (Dual Boiler) و سه نقطه تنظیم حرارت با سنسورهای تنظیم حرارت PID است.
Image
Image
آب تازه که از لوله کشی مستقیم آب شهری و یا مخزن آب ۱/۷۵ لیتری دستگاه گرفته می شود، در مسیر ورود به بویلر اسپرسو، توسط بویلر اصلی دستگاه از قبل گرم می شود. کاربر خانگی یا باریستای حرفه‌ای می‌تواند پیش تزریق یا همان پری اینفیوژن (Pre-Infusion)  عصاره‌گیری اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز Ace را از ۰ تا ۱۰ ثانیه به راحتی تنظیم نماید.
کاربران می توانند دما را به صورت جداگانه و مستقل در بویلر قهوه ۹۰۰ میلی‌لیتری با توان ۱۰۰۰ وات، بویلر اصلی ۲/۷۵ لیتری با توان ۱۵۰۰ وات و همینطور در آخرین نقطه خروج آب از دستگاه و ورود به بستر قهوه، هدگروپ گرم شونده با کارتریج المنت با قدرت ۱۰۰ وات،  با دقت نیم درجه سانتیگراد تنظیم کنند. ثبات دمایی و دقت تنظیم دما در دستگاه اسپرسوساز ایس، همانند اسپرسوساز مونته کارلو اولتیما دقیق‌ترین در نوع خود است. این مورد برای کافه‌ها و باریستاهای حرفه‌ای شاغل در صنعت قهوه تخصصی که هدفشان انجام بهترین عصاره‌گیری از قهوه‌های مختلف با زیرگونه‌ها و خاستگاه‌های متفاوت است، اهمیت بسیار بالایی دارد.
مجموعه ویژگی‌های منحصر به فرد کنتی Ace این دستگاه را به بهترین گزینه برای رستری‌های قهوه، لابراتوآر قهوه و مصرف کنندگان حرفه‌ای تبدیل کرده است.
 آب تازه که از لوله کشی مستقیم آب شهری و یا مخزن آب 1.7 لیتری دستگاه گرفته می شود، در مسیر ورود به بویلر اسپرسو، توسط بویلر اصلی دستگاه از قبل گرم می شود. کاربر خانگی یا باریستای حرفه‌ای می‌تواند پیش تزریق یا همان پری اینفیوژن (Pre-Infusion) عصاره‌گیری اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز Ace را از 0 تا 10 ثانیه به راحتی تنظیم نماید.
شرکت کنتی در سال‌های گذشته توانست با موفقیت سیستم پیش تزریق نرم (Soft Pre-Infusion) خود را توسعه داده و ثبت اختراع کند. این سیستم از باقیمانده فشار داخلی دستگاه برای تزریق نرم آب به کیک قهوه با فشار 1 بار استفاده می کند. به این ترتیب باریستا قادر خواهد بود قبل از شروع شدن فشار پمپ، بستر قهوه درون پورتافیلتر را با فشار اندک، از آب اشباع کرده و کیک قهوه را به خوبی خیس کند تا احتمال کانال کردن آب (Channeling) درون سبد قهوه به حداقل برسد و بتوانید عصاره‌گیری‌ای کاملا یکنواخت و ایده‌آل داشته باشید. نتیجه این فناوری اسپرسویی با تن‌واری (Body) بالاتر و احساس دهانی (Mouthfeel) بهتر است.
هدگروپ دستگاه اسپرسوساز Ace به صفحه شاور (Shower Plate) تخصصی شرکت IMS سری Competition مجهز است که شارش یکنواخت آب از هدگروپ دستگاه را تضمین می‌کند. این قطعات به‌ طور انحصاری برای شرکت Conti توسط IMS ایتالیا ماشین‌کاری و ساخته شده‌اند و دارای معیارهای بسیار دقیق ساخت برای اطمینان از بارش یکنواخت آب از هدگروپ هستند. قطر سوراخ‌های همگن و سطح داخلی صیقلی شده، به جلوگیری از هرگونه انسداد در طول فرآیند عصاره‌گیری اسپرسو کمک می‌کند، این ویژگی مهم، یکنواختی کیفیت اسپرسو را تضمین می‌کند.
اسپرسوساز کنتی ایس همانند دستگاه اسپرسوساز MC Ultima به فناوری بلوتوث مجهز بوده و کاربر می‌تواند با استفاده از تبلت و یا گوشی هوشمند و اپلیکیشن CONNECT APP کنتی، به دستگاه اسپرسوساز کنتی Ace متصل شده و کلیه پارامترهای دستگاه را کنترل کرده، اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده کند.
Image
پیش‌بینی می‌شود دستگاه اسپرسوساز کنتی Ace با قیمت حدودی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو در اروپا به خریداران عرضه شود. اسپرسوساز کنتی Ace به تازگی در جشنواره قهوه لندن و سپس در نمایشگاه World of Coffee به نمایش گذاشته شد و با استقبال گسترده باریستاها، متخصصان قهوه و سایر علاقه‌مندان قهوه تخصصی مواجه شد.
به گفته مدیر بازاریابی شرکتی کنتی، اسپرسوساز Ace همانند اسپرسوساز مونته کارلو اولتیما، با چندین مدل شخصی‌سازی (Customiziation) متنوع از موادی مانند چوب، فولاد خاص و بازه وسیعی از رنگ‌ها قابل سفارش خواهد بود تا بتواند با دکورهای گوناگون کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها همخوانی داشته باشد. همچنین شرکت کنتی فرانسه در حال توسعه دو مدل جدید دستگاه اسپرسوساز با تکنولوژی‌های مدرن است که در سال ۲۰۲۳ معرفی خواهند شد و شگفتی بیشتری را برای علاقه‌مندان به اسپرسو فراهم خواهند آورد.